Różnice między kłódką bezpieczeństwa a zwykłą kłódką Dodaj komentarz

Kłódka bezpieczeństwa jest to rodzaj blokady LOTOTO. Blokady  bezpieczeństwa zwykle dzieli się na kłódki bezpieczeństwa, blokady elektryczne, blokady różnego rodzaju zaworów, blokady zasuw, blokady linkowe itp. Zwykle kłódka bezpieczeństwa jest używana z innymi blokadami zabezpieczającymi, jednakże może być używana bezpośrednio na wyłączniki główne energii elektrycznej bądź zawory dostosowane do systemu LOCKOUT/ TAGOUT.

Jaka jest więc różnica między kłódką bezpieczeństwa, a zwykła kłódką dostępną  na rynku?

Po pierwsze, zastosowanie jest inne niż zwykłej  kłódki.

  1. Kłódka bezpieczeństwa: Stosowana jedynie do zabezpieczenia maszyny / urządzenia przed nieautoryzowanym załączeniem. Cylindry do kłódek są tak zaprojektowana aby wyeliminować przypadkowe powtórzenie się klucza, a w kolorze kłódki jest zakodowana informacja (sprawa indywidualna firmy).
  2. Kłódka zwykła: Tradycyjne kłódki wykonane w standardowych rozmiarach (bardzo często nie pasują do zabezpieczeń) i seryjnymi kluczami (nie gwarantujące powtarzalności klucza). Ogólnodostępne kłódki, mają bardzo dużą ilość zastosowań np.: zamykanie szafek itp. Również występują standardowo / zwyczajowo w jednym kolorze.

Po drugie, cechy charakterystyczne kłódek są różne

  1. Kłódka bezpieczeństwa: Ze względu na funkcję można wykonać cylinder kłódki w różnych opcjach kluczy (KD, KA, MK, GMK). Materiał z którego wykonana jest kłódka można dostosować do potencjalnych zagrożeń np.: kłódki z pałąkiem nylonowym, obudowa o podwyższonej odporności termicznej, dopuszczenie do stref Ex.
  1. Zwykła kłódka: Zwyczajowo nie dostępna z różnymi opcjami cylindrów. Niektórzy producenci wprowadzają różne typy kluczy jednakże mają duże ograniczenia związanie z powtarzalnością klucza. Materiał wykonania kłódki stal lub mosiądz – duża oksydacyjność w agresywnych środowiskach.

Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z powyższymi treściami zrozumiesz różnicę między kłódką bezpieczeństwa a zwykłą kłódką. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem kłódki bezpieczeństwa , blokad bezpieczeństwa  lub chcesz dowiedzieć się więcej o produktach zapraszamy do  kontaktu: biuro@safetypadlocks.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *