Śliskie powierzchnie coraz częściej występują we wszelkich przestrzeniach publicznych. Dotyczy to nie tylko hal magazynowych czy produkcyjnych, w których podłogi zwykle wykonane są z gładzonego żelbetonu, poliuretanu lub mieszanek żywicznych. Przede wszystkim gładkie powierzchnie podłóg spotkać można w budynkach użyteczności publicznej, zatem każdy z nas ma z nimi do czynienia. To z kolei sprawia, że muszą być jak najlepiej zabezpieczone, aby niwelować zagrożenie poślizgnięciem i minimalizować ryzyko wypadku. Idealnym rozwiązaniem są w tym przypadku płyty antypoślizgowe.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Mata antypoślizgowa – co to właściwie jest?

Maty antypoślizgowe są to kilkumilimetrowej grubości płyty zabezpieczające gładkie powierzchnie. Ich właściwości pozwalają neutralizować ryzyko poślizgnięcia się za sprawą wykorzystania drobnych ziaren (grysiku) z węglika krzemu. Tak wykonana powierzchnia płyty antypoślizgowej zapewnia skuteczną przyczepność, będąc przy tym odporną na większość środków chemicznych. To dodatkowy atut płyt antypoślizgowych, dzięki któremu mogą być one montowane na niemal każdym rodzaju podłoża i używane w każdych warunkach pogodowych.

Gdzie wykorzystuje się maty antypoślizgowe?

Oczywiście mogą być one używane również w prywatnych pomieszczeniach domowych, jednak jak już wspomniano, najczęściej spotkać je można w budynkach użyteczności publicznej oraz przemyśle. Płyty antypoślizgowe doskonale zabezpieczają powierzchnię pieszych ciągów komunikacyjnych, podestów, deptaków i kładek najbardziej narażających użytkowników na poślizgnięcie się. Bardzo często zetknąć się można z matami antypoślizgowymi na schody, które zabezpieczają zarówno śliskie powierzchnie, jak i ostre wykończenia stopni, występując jako maty antypoślizgowe na schody zewnętrzne i maty antypoślizgowe na schody wewnętrzne. Są jednak spotykane i świetnie sprawdzają się także na parkingach, zwłaszcza wewnętrznych należących np. do galerii handlowych, platformach i rampach przeładunkowych w firmach dowolnej branży przemysłowej, jak i na chodnikach lub podjazdach zewnętrznych narażonych na opady atmosferyczne zmniejszające przyczepność nawierzchni.

Oferta mat antypoślizgowych

W naszej ofercie posiadamy 2- i 4-milimetrowe maty antypoślizgowe, wykonane z wysokiej jakości żywic oraz tlenku glinu i korundu. Dzięki korundowej posypce płyty nadają się do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Ich najważniejszą cechą są doskonałe właściwości antypoślizgowe, a materiał wykonania sprawia, że pozostają wytrzymałe, łatwe w montażu i odporne na wnikanie wilgoci i drobnoustrojów pod powierzchnię płyty. Ponadto zapewniamy możliwość wykonania płyt antypoślizgowych w dowolnej kolorystyce z palety PAL, dzięki czemu zachowają estetyczny wygląd w dowolnym pomieszczeniu lub dowolnej przestrzeni, w której będą zastosowane. Stale dostępnym wymiarem jest 3000×1220 mm, jednak oferujemy także możliwość docięcia maty na wymagany przez klienta wymiar.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą płyt antypoślizgowych Safety Padlocks, które zapewniają przyczepność i bezpieczeństwo na gładkich powierzchniach użytkowych.