Kilka słów o cechach odbojnic przemysłowych

Jak już wspomniano, podstawowym zadaniem odbojnic przemysłowych jest zabezpieczenie elementów infrastruktury komunikacyjnej przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także przed kolizjami pojazdów lub maszyn z pieszymi. Elementy te przejmują ewentualne uderzenia, oddzielając części infrastruktury, dlatego niekiedy nazywane są odbojnicami energochłonnymi. Aby spełniać swoją funkcję, muszą być wykonane z niezwykle mocnych i wytrzymałych materiałów. Odbojnice  przemysłowe oferowane przez Safety Padlocks są produkowane z wysokiej jakości stali malowanej proszkowo lub cynkowanej. Ze względu na swoje energochłonne właściwości, odbojnice wykorzystywane są w wielu branżach i obszarach przemysłu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Odbojnice przemysłowe są elementami ochronnymi stosowanymi głównie w bezpośrednim pobliżu ciągów komunikacyjnych zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W uproszczeniu znajdują one swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje niebezpieczeństwo wypadków komunikacyjnych, głównie z udziałem pieszych. Odbojnice stanowią swoistą zaporę pomiędzy maszynami, pojazdami i urządzeniami a człowiekiem znajdującym się w pobliżu. Bez znaczenia jest, czy zlokalizowane są w magazynach, halach produkcyjnych, przy drogach publicznych czy na parkingach. Zawsze pełnią tę samą funkcję – ochronną.

Barierki ochronne stosowane w ruchu drogowym

Rozpocznijmy jednak od najbardziej oczywistego zastosowania zabezpieczeń energochłonnych – zewnętrznego ruchu drogowego. Zwłaszcza w aglomeracji miejskiej wśród mnogości przejść dla pieszych, przejazdów kolejowych, pasów zieleni czy miejsc parkingowych – swoją funkcję idealnie  pełnić będą barierki ochronne. Spotykane są one najczęściej wzdłuż chodników i stanowią odgrodzenie stref ruchu. Poza oczywistą funkcją zabezpieczającą mogą także odgrywać rolę „drogowskazów” dla użytkowników ruchu, uniemożliwiając niejednokrotnie przejazd pojazdu lub roweru i pozostawiając przejście wyłącznie pieszym. W naszej ofercie posiadamy barierki ochronne, przemysłowe odbojnice słupkowe oraz barierki ochronne BHP z progiem. Wymienione barierki posiadają podwójną poprzeczkę zabezpieczającą przed uderzeniami na różnej wysokości, mogą być wykonane z rur stalowych o odpowiednio sześciu i czterech średnicach, a także są proszkowo malowane na żółto i uzupełnione o ostrzegawcze, czarne pasy z folii. Barierki ochronne z progiem są ponadto uzupełnione 3-milimetrowym progiem z blachy, wzmocnionym profilem stalowym i umieszczonym u dołu odbojnicy, aby neutralizować ryzyko niskich uderzeń. Odbojnice słupkowe wykonywane są z kolei w dowolnych wersjach wysokości, od 300 mm aż do 2000 mm i w sześciu możliwych średnicach rury stalowej. Poza drogami i ciągami pieszych mogą być z powodzeniem wykorzystywane w dowolnych przestrzeniach o wzmożonym ruchu komunikacyjnym, w tym w magazynach, halach, parkingach podziemnych czy lotniskach.

Bramka bezpieczeństwa w ciągach komunikacyjnych

Elementem ochronnym oferowanym przez Safety Padlocks, który wizualnie odbiega nieco od pozostałego asortymentu, jest bramka bezpieczeństwa. To słupek z wysokogatunkowej stali o wysokości 1100 mm, malowany proszkowo na żółto i z czarnymi pasami z folii, uzupełniony o skrzydło ze znakiem BHP. Bramka bezpieczeństwa jest idealnym rozwiązaniem np. na ograniczenie wstępu pieszych na drogi komunikacyjne. Oferujemy także możliwość wykonania samego skrzydła w sześciu różnych długościach i z dowolnym jego oznakowaniem.

Odbojnice magazynowe i odbojnice parkingowe

Najszerszym spektrum zastosowania cechują się jednak elementy ochronne tworzone z myślą o ruchu różnorodnych pojazdów i maszyn, a więc dedykowane parkingom, magazynom i halom produkcyjnym. Poza najprostszymi odbojnikami magazynowymi liniowymi, które oferowane są w różnych długościach, wysokościach i średnicach, naszych Klientów możemy zaopatrzyć także w odbojnice narożne, wózkowe czy naprowadzacze kół. Wszystkie te elementy mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako zabezpieczenie przed wypadkami. Jednak dzięki ostrzegawczej kolorystyce mogą także odgrywać rolę wskaźników miejsc parkingowych zarówno dla samochodów osobowych na parkingach miejskich lub w galeriach handlowych, jak i dla jezdnych maszyn i urządzeń przemysłowych w zakładach pracy.

Jesteśmy w stanie dostosować nasze produkty do potrzeb Klientów, dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami każdego elementu odbojnic przemysłowych