Kłódka LOTO z szeklą stalową to jedne z bardziej powszechnych mechanizmów zabezpieczających pracowników w systemie Lockout Tagout. Bardzo szerokie spektrum ich zastosowania sprawia, że są najczęściej wybieranymi urządzeniami blokującym dla pracowników. Co więcej, obszar ich zastosowania zdeterminował także zróżnicowanie ich rodzajów. Obecnie dostępne są kłódki w różnych rozmiarach, o różnych średnicach kabłąka, wykonane z różnych materiałów, a nawet zróżnicowane pod względem mechanizmów działania, choć ten wydaje się być najprostszym z możliwych. Jedną z kategoryzacji kłódek jest rodzaj zastosowanej szekli. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tj.: kłódki bezpieczeństwa szekla stalowa, nylonowa czy linkowa, a najtrwalszymi z nich wydają się być mechanizmy oparte o szekle stalowe.

#kłódka bezpieczeństwa #kłódka z linką

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Co to jest szekla?

Od odpowiedzi na to pytanie należy rozpocząć opis oferowanych kłódek wyposażonych w szeklę stalową. Jest to element spinający w postaci klamry, zazwyczaj w kształcie litery „U” lub „Ω”. Szekle mogą występować jako klamry osobne, samoistnie tworzące otwierany i zamykany obwód, ale także w mechanizmach kłódek stanowiąc ich kabłąk. Szekla prosta bardzo często stosowana jest w żeglarstwie jako element spinający liny, dzięki śrubie i zapadce zamykających obwód u dołu szekli. Natomiast montowane w kłódkach szekle stalowe oparte są o ten sam mechanizm działania spinając ze sobą dwa krańce kłódki i tworząc zamknięty obwód kabłąka. Kłódkę z szeklą ze stali można zastosować w większości skobli zamykających drzwi, pokrywy pojemników czy inne przegrody ruchome. Stalowe wykonanie zapewnia największe bezpieczeństwo przed uszkodzeniem mechanicznym, a co za tym idzie, chroni przed włamaniem i niepowołanym otwarciem pojemników.

Kłódka LOTO z szeklą stalową w ofercie Safety Padlocks

Oferowane przez Safety Padlocks kłódki bezpieczeństwa wyposażone w szekle stalowe, są wykonane z trwałego polimeru odpornego na czynniki mechaniczne, chemiczne, promieniowanie UV oraz wysoką i niską temperaturę. W ofercie posiadamy kłódki wyposażone w szekle wysokie i niskie, wykonane z chromowanej stali i zamykające miedziany mechanizm cylindra. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami produktów w kategorii kłódek bezpieczeństwa z szeklą stalową.