Najbardziej popularnymi mechanizmami zabezpieczającymi przed otwarciem są z całą pewnością różnego rodzaju kłódki. Rosnąca ilość miejsc ich zastosowania sprawiła, że obecnie te okucia zamykające, jak formalnie klasyfikowane są kłódki, produkowane są w z różnych materiałów, mają odmienne wielkości i rodzaje kabłąków. Ostatnie z wymienionych produkowane są obecnie ze stali, nylonu czy linek plecionych. I to właśnie kłódki z szeklami linkowymi stają się coraz popularniejsze ze względu na szeroką gamę możliwości ich zastosowania przy zachowaniu odpowiedniej trwałości.

#kłódka bezpieczeństwa

Wyświetlanie jednego wyniku

Szekla linkowa – co to oznacza?

Przede wszystko należy przybliżyć pojęcie samej szekli i tego czym ona tak naprawdę jest. To klamra spinająca tworząca mechanizm w kształcie litery „U” lub „Ω”, zamykana za pomocą śruby i zapadki u dołu kształtki. Jej zastosowanie w kłódkach jest niemal jednakowe, a szekla tworzy wówczas obwód w postaci kabłąka kłódki, zamknięty w cylindrze urządzenia. Szekle linkowe w kłódkach tworzą z kolei ich kabłąk w postaci elastycznego paska o różnych długościach. Co za tym idzie, zastosowanie kłódki z szeklą linkową można uzależnić od wyboru urządzenia z odpowiednio długim kabłąkiem tworzącym dłuższy lub krótszy obwód zamykający. Linka pleciona wykonywana jest zwykle ze stali chromowanej, zwiększając możliwości ochronne kłódki. Dzięki takiej linkowej szekli, zastosowanie i funkcjonalność kłódek ma coraz większe możliwości. Okucia zamykające z linką stalową mogą służyć na przykład do zabezpieczania pozostawionego roweru, zamykania skobli o oczku niewielkiej średnicy czy ochrony przed otwarciem szaf teletechnicznych.

Kłódki z szeklą linkową w ofercie Safety Padlocks

Pomimo, iż kłódki z szeklami linkowymi dopiero szturmują rynek Lockout Tagout, znajdą je Państwo w ofercie Safety Padlocks. Nylonowy korpus, kabłąk z plecionej linki ze stali chromowanej i miedziany cylinder, tworzą urządzenia trwałe, lekkie, odporne na uderzenia, promieniowanie UV, korozję, a także wysokie i niskie temperatury. Ponadto możliwość blokady klucza zwiększa poziom ochrony użytkowników i spełnia standard OSHA. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem naszych kłódek bezpieczeństwa wyposażonych w szekle linkowe.