Blokady linkowe to urządzenia przeznaczone do blokowania elementów takich jak wyłączniki zasuwy, zawory czy przepustnice. Sprawdzą się w miejscach, gdzie konieczne jest zablokowanie kilku źródeł energii. Już jedna blokada pozwala na zabezpieczenie kilku elementów jednocześnie. Blokady dostępne w naszej ofercie są łatwe w obsłudze – wyposażone zostały w specjalny system blokownia, dzięki czemu ich linka jest stale naprężona. Dodatkowa kieszeń zaciskowa zapobiega cofani się linki i ułatwia jej obsługę. Zewnętrzna śruba ułatwia wymianę linki ze stalowej na nylonową w razie potrzeby. Blokady posiadają wnęki, dzięki którym możliwe jest ich łatwe składowanie oraz transport. Są odporne na zanieczyszczenia. W zależności od modelu, urządzenie posiada długość linki w zakresie od 0,6m  do 4 metrów . Mogą być stosowane w ekstremalnych temperaturach – są odporne zarówno na działanie mrozu, jak i temperatur powyżej 100 stopni C. W naszej ofercie znajdziesz zarówno ekonomiczne i proste rozwiązania, jak i bardziej skomplikowane i kompleksowe.

NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI BLOKADY BEZPIECZEŃSTWA

Blokada linkowa jest idealna, gdy istnieje potrzeba zablokowania wielu źródeł energii za pomocą jednego urządzenia lub tam, gdzie inne typy urządzeń blokujących nie mogą być bezpiecznie przymocowane do źródła zasilania energii. Uniwersalna blokada linkowa służy również do blokowania różnorodnych zaworów kulowych i przepustnic. Blokady linkowe dostępne są w różnych wersjach, długości linki i wykonania. W zależności od wybranej wersji mogą pomieścić od 2 – 6 kłódek.  W Naszym sklepie można znaleźć:

  • Blokady dla zagrożeń elektrycznych – wyposażone w nylonowy nieprzewodzący kabel.
  • Blokady linkowe dla zagrożeń mechanicznych, wyposażone w powlekaną linkę stalową.
  • Blokady linkowe do wysokich temperatur – wyposażone w stalową linkę.
  • Blokady linkowe z automatycznym systemem chowania linki.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Blokady te są często stosowane w zasuwach, wyłącznikach mechanicznych i rozłącznikach, oraz panelach  elektrycznych. Urządzenia te są integralną częścią blokady/oznakowania obiektu (LOTO) procedurę opracowaną w celu spełnienia normy OSHA dotyczącej kontroli niebezpiecznej energii (Blokada/oznakowanie).

Zintegrowany zatrzask bezpieczeństwa przypominjący blokadę klamrowa  i linka są idealne do zabezpieczeń wielu wyłączników silnikowych lub jednoczesne zabezpieczenie kilku zasuw. Blokadę linkową stosuje się z kłódką bezpieczeństwa oraz zawieszką TAGOUT – dostępne w naszej ofercie.

Ponieważ linki zabezpieczające mają uniwersalne zastosowanie, oszczędzają dużo miejsca w Twojej torbie  Lockout Tagout. Stosując blokady linkowe można również łatwo zunifikować liczbę różnych rodzajów blokad LOTO.