DLACZEGO WARTO UŻYWAĆ ZAWIESZEK BEZPIECZEŃSTWA? Dodaj komentarz

Podczas pracy przy niebezpiecznych maszynach ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim. Używanie etykiety zabezpieczającej Lockout-Tagout może znacznie pomóc w ochronie ludzi podczas pracy w obszarze niebezpiecznym.

Zawieszki  bezpieczeństwa są używane jako znaki ostrzegawcze o tymczasowych zagrożeniach. Bez zawieszki LOTO, pracownicy mogą  być nie  świadomi potencjalnych zagrożeń.

Do izolowanego i zablokowanego źródła zasilania dołączasz etykietę bezpieczeństwa wraz z kłódką zabezpieczającą, aby ostrzec, że trwają prace. Przywieszki LOTO dostępne są w różnych wzorach.

Etykieta bezpieczeństwa pokazuje , że istnieje potencjalne zagrożenie i że maszyna nie powinna być włączana. Etykieta bezpieczeństwa często zawiera wiersze, w których można zapisać informacje, takie jak kto wykonuje pracę i datę nr telefonu itp.

Często zawieszka  ma symbol ostrzeżenia z towarzyszącym tekstem, na przykład „Nie uruchamiaj”. „Nie otwierać.” „Nie zamykać.” „Nie operuj.” „Nie aktywuj. Symbole ostrzegawcze są znormalizowane przez ISO i dlatego mogą różnić się w zależności od kraju i języka

Na większości etykiet bezpieczeństwa znajdziesz następujące informacje

  • Ikona ostrzeżenia w kolorze czerwonym lub czarnym
  • Specyficzny tekst ostrzegawczy w kolorze czerwonym lub czarnym
  • Nazwisko pracownika
  • Data umieszczenia
  • Praca do wykonania lub numer zezwolenia na pracę.

Decydując się na przywieszkę bezpieczeństwa z projektem pasującym do Twojej firmy, możesz mieć pewność, że będą one łatwo rozpoznawalne. Aby uniknąć zamieszania w firmie, najlepiej wybrać jeden projekt lub styl projektowania.

Oprócz naszych standardowych przywieszek bezpieczeństwa, które są dostępne w różnych kolorach i  językach, istnieje również możliwość zaprojektowania własnych przywieszek lub dodania do zawieszek swojego logo i żądanego tekstu.

Oferujemy przywieszki z różnych materiałów, od jednorazowego laminowanego kartonu po przywieszki z laminowanego PVC, które mogą być do wielokrotnego użytku.

Specjalnie dla branży spożywczej oferujemy zawieszki wykrywalne przez wykrywacze metali. Tagi LOTO muszą być wyprodukowane i wydrukowane tak, aby kiedy  narażone na działanie warunków atmosferycznych i użytkowanie w mokrych lub wilgotnych miejscach nie spowoduje pogorszenia jakości materiału ani nie spowoduje nieczytelności tekstu i komunikatu na przywieszce.

Jakość etykiet nie powinna również ulegać pogorszeniu, gdy są używane w środowiskach korozyjnych, takich jak obszary, w których przetwarza się i przechowuje kwaśne i zasadowe chemikalia.

Różne rodzaje etykiet bezpieczeństwa

  • Etykiety jednorazowego użytku wykonane z laminowanej tektury, do użytku w suchym środowisku.
  • Zawieszki jednorazowego użytku wykonane z polipropylenu, do użytku w środowisku suchym i wilgotnym (również na zewnątrz).
  • Etykiety wielokrotnego zapisu i kasowania wykonane z laminowanego PVC lub specjalnego polipropylenu, trwałe rozwiązanie sprawdzające się w prawie każdych warunkach.
  • Etykiety wielokrotnego zapisu i kasowania wykrywane przez wykrywacze metali, trwałe rozwiązanie opracowane specjalnie dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

Etykiety bezpieczeństwa możemy wykorzystać  w sytuacjach, w których nie można fizycznie zablokować urządzeń izolujących energię.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą  zawieszek bezpieczeństwa  w naszym  sklepie SAFETY PADLOCKS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *